Leczniczy szampon przeciwłupieżowy – cechy

Leczniczy szampon przeciwłupieżowy – cechy

Poszukujesz skutecznego szamponu przeciwłupieżowego, który pozwoli Ci skutecznie uporać się z nieestetycznym problemem? Dokonasz dobrego wyboru, jeśli poznasz cechy, jakimi powinien charakteryzować się leczniczy szampon przeciwłupieżowy. Powinien być dobrany przede wszystkim do rodzaju łupieżu. Najważniejsze cechy to odpowiednie substancje.

Szampon szamponowi nie jest równy

Skład szamponów przeciwłupieżowych może być różny, co stanowi odzwierciedlenie ich późniejszej skuteczności. Dzięki zapoznaniu się z najważniejszymi substancjami, będziemy w stanie ocenić, czy dany preparat rzeczywiście pomoże nam zwalczyć łupież, czy też nie.

Substancje redukujące drożdżaki

Jednym z najbardziej pożądanych składników szamponów przeciwłupieżowych jest ketokonazol. Jest on substancją zaliczaną do pochodnych imidazolu. Składnik ten wykazuje silne właściwości przeciwgrzybiczne. To powoduje, że ketokonazol przyczynia się do zahamowania rozwoju drożdżaków z gatunku Pityrosporum ovale, odpowiadających za powstawanie łupieżu Niektóre szampony przeciwłupieżowe zawierają oktopiroks. Związek ten zwalcza łupież, ponieważ że nie dopuszcza do rozwoju grzybów Malassezia furfur. Fachowo rzecz ujmując, oktopiroks blokuje lipolizę, czyli mechanizm powodujący powstawanie objawów łupieżu. W szamponach przeciwłupieżowych można spotkać się z niskoprocentowym pirytionianem cynku. Związek ten słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych oraz przeciwgrzybicznych. Niewątpliwą zaletą pirytionianu cynku jest to, że zwalcza on nie tylko objawy łupieżu suchego, ale również skutecznie eliminuje objawy łupieżu pstrego oraz objawy łojotokowego zapalenia skóry.

Substancje redukujące łojotok

Dobry szampon na łupież może zawierać również substancje przeciwłojotokowe. Do takich środków zalicza się między innymi: smołę pogazową, dziegcie, biosiarkę, czy kwas salicylowy. Smoła pogazowa zawarta w szamponach służących zwalczaniu łupieżu wykazuje działanie przeciwłojotokowe. Preparaty, które zawierają tę substancję przyczyniają się do usuwania nadmiernej ilości wydzieliny gruczołów łojowych. Ponadto oczyszczona smoła pogazowa ułatwia złuszczanie się naskórka. Warto podkreślić, że substancja ta może wykazywać działanie światłouczulające. Z tego też powodu, zanim wystawimy głowę na słońce, należy bardzo dokładnie spłukać włosy, by całkowicie pozbyć się smoły pogazowej. W walce z łojotokiem niezbędna może okazać się biosiarka. Jest to nic innego, jak czysta pod względem chemicznym siarka. Pierwiastek ten, nałożony na skórę ulega przemianom do siarczków, wykazując właściwości bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Natomiast sama siarka wykazuje działanie wysuszające. Wśród środków przeciwłojotokowych, które można znaleźć w szamponach przeciwłupieżowych znalazł się również kwas salicylowy. Substancja ta wykazuje działanie keratolityczne. Kwas o niskim stężeniu wykazuje działanie usuwające łój, nagromadzone łuski. Może mieć również działanie antybakteryjne oraz łagodzące.

Chcąc skutecznie pozbyć się łupieżu, należy sięgać w pierwszej kolejności po lecznicze szampony przeciwłupieżowe. Tylko one są w stanie skutecznie pozbyć się drożdżaków, odpowiadających za powstawanie nieestetycznej przypadłości. Odpowiedni skład specyfików jest więc najważniejszą cechą. Warto bowiem pamiętać, że szampony przeciwłupieżowe, ale o działaniu pielęgnacyjnym, nie są w stanie wyleczyć łupieżu. Mogą jedynie zapobiec jego powstawaniu. Warto o tych cechach szamponów leczniczych pamiętać, wybierając odpowiedni preparat dla siebie.

reklama

STYL ŻYCIA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl