June 7, 2020

Adaptacja poddasza

  • By inetlogic.pl
  • 23 kwietnia 2018
  • Comments Off
Adaptacja poddasza

Poddasze charakteryzuje się nieregularnym sufitem, który zazwyczaj jest ścięty przez co utrudnia chodzenie i przebywanie w nim. Jest to również trudna przestrzeń do aranżacji, jednak jej kreatywne zagospodarowanie nie jest niemożliwe. Jest wiele opcji na przygotowanie ciekawego miejsca, które będzie odseparowane od pozostałej części domu, a przez to bardziej intymne i prywatne. Jest to niestety możliwe tylko w przypadku posiadania domu. Czy strych to jedyna możliwość wykorzystania tego wnętrza?

Miejsce do przechowywania

Częstym wykorzystaniem poddasza jest strych, czyli miejsce w którym znajduje się w zasadzie wszystko. Stare ubrania, książki, meble, dywany, zabawki dziecięce, pościel i wiele, wiele innych. Praktycznie w każdym domu przechowywanie przedmiotów na przyszłość jest częstym działaniem, co niestety sprawia, że dobre jakościowo przedmioty, niszczeją i starzeją się pod grubą warstwą kurzu. Lepiej pozbyć się ich wtedy, gdy można za nie otrzymać inny przydatny produkt lub pieniądze, a w przypadku uszkodzeń, po prostu je wyrzucić by nie zajmowały miejsca. Wiele nowych konstrukcji domów jest stworzonych tak, aby poddasze było integralną częścią domu, a pomieszczenia były wykorzystane na sypialnię czy pokoje dla dzieci. Coraz rzadziej mamy do czynienia z dużą powierzchnią poddasza, która, choć niska i niewygodna, może być dodatkowym miejscem rozrywki czy relaksu.

Sala gier czy domowe spa?

Planując powiększenie rodziny bądź też posiadając dzieci, miejsce do zabawy jest bardzo ważne. Można zaaranżować miejsce w dziecięcym pokoju, ale specjalny salon gier, w którym razem z rodzeństwem i przyjaciółmi można grać w gry planszowe i komputerowe, to świetna alternatywa dla zakurzonego strychu. Taka przestrzeń przyda się również żądnym niecodziennej rozrywki rodzicom, nawet w towarzystwie wina i przyjaciół. Poddasze może pełnić też funkcję domowego spa, ważne jednak aby podczas budowy domu zaplanować by była tam dociągnięta instalacja wodna i kanalizacyjna. Wolnostojąca, duża wanna z hydromasażem, pachnące olejki i ogrzewana podłoga zapewnią komfortowy wypoczynek i romantyczny klimat, a separacja od pozostałych pomieszczeń, również ciszę i błogi spokój.


Sprawdź: PTS Rabka

Adaptacja poddasza
Oceń ten post
Previous «
Next »