December 8, 2022

Bezpieczne inwestowanie

  • By inetlogic.pl
  • 20 grudnia 2020
  • Comments Off

Grono ludzi chętnie korzysta z lokat bankowych. Uważa je za bezpieczną formę pomnażania własnych środków. Lokaty mają również swoich przeciwników, którzy narzekają na bardzo niski procent, który pozwala na osiągniecie bardzo małych, wręcz symbolicznych zysków.

Jak pomnożyć pieniądze na lokacie?

Jak inwestować na lokatach? Cóż, wystarczy tylko posiadać aktywne konto bankowe, oraz określoną sumę pieniędzy. Następnie wybieramy najkorzystniejszą dla siebie lokatę, szczególnie zwracając uwagę na stopę procentową oraz termin jej zawarcia. I to wszystko.

Lokaty są bardzo bezpieczną formą inwestowania i jednocześnie nie przynoszącą zadowalających zysków. Banki oferują prawie zerowe stopy procentowe, przez co z takiej formy inwestowania korzystają już tylko osoby bojące się ryzyka inwestowania lub po prostu nie mają wiedzy z tego zakresu.

W co inwestować, jeśli lokaty nie przynoszą zadowalających zysków?

Chcąc zacząć bardziej efektywnie inwestować, ale wciąż unikając ryzyka możemy kupić obligacje Skarbu Państwa. W teorii, te papiery wartościowe nie są obciążone dużym ryzykiem, co wynika z zapisów ustawy o finansach publicznych. Obligacje Skarbu Państwa są najbezpieczniejszą formą oszczędzania, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów państwo jest zobligowane najpierw do wykupu zakupionych przez nas wszystkich obligacji i dopiero później może realizować inne wydatki. W naszym kraju za sprzedaż obligacji oszczędnościowych odpowiedzialny jest Bank PKO BP. Aby zakupić obligacje wystarczy udać się do jednego z oddziałów banku lub do Punktu Obsługi Klienta Domu Maklerskiego PKO BP.

Czy inwestycje w nieruchomości nadal się opłacają?

Jeśli lokaty bankowe jak i obligacje skarbowe nie są dla nas opłacalne, to musimy poszukać innego sposobu na pomnażanie swoich pieniędzy. Od razu każdemu przychodzi o głowy jedna myśl – nieruchomości. Owszem, kiedyś inwestowanie w nieruchomości było bardzo opłacalne, wiele osób dorobiło się swoich pierwszych milionów właśnie dzięki nieruchomością. Jak obecnie przedstawia się na rynku? Niestety nieciekawie – ceny mieszkań szczególnie w dużych miastach są wręcz zaporowe, a znalezienie okazji, perełki idealnej na inwestycje dosłownie graniczy z cudem. Jeszcze trudniej jest, gdy nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy i chcemy otrzymać kredyt hipoteczny. Banki obecnie niechętnie kredytują nowe mieszkania warte kilkanaście tysięcy złotych, obawiając się, że przy tak niestabilnej sytuacji na rynku możemy stracić płynność finansową i nie będzie nas stać na spłacanie rat kredytu.

 

Previous «
Next »