February 28, 2020

Business casual w męskim wydaniu

  • By inetlogic.pl
  • 1 lipca 2018
  • Comments Off
Business casual w męskim wydaniu

Jest przemyślany i elegancki, nie da mu się jednak zarzucić braku wygody. Styl business casual, inaczej nazywany Smart casualem to sposób ubioru, który sprawia, że strój jest elegancki, ale nie na tyle, by zaburzać wygodę i komfort. Jeżeli chodzi o modę męską, to warto wspomnieć, że garnitur jest absolutnie wykluczony, niemniej jednak to nie jedyny element garderoby męskiej, który sprawia, że mężczyzna może czuć się elegancko i z klasą. Na jakie w takim razie elementy ubioru postawić, by wpisać się w określony do okazji dress code?

Na konferencję, na spotkanie, do pracy

Wiele firm, szczególnie korporacji bankowych czy inwestycyjnych, narzuca pracownikom określony sposób ubioru. Oczywiście niekiedy nie da się przeskoczyć wymagań pracodawcy i strój formalny jest konieczny. Niemniej jednak w większości tego typu firm wystarczającym strojem będzie ten utrzymany w stylu Business casual. W przypadku mężczyzn interesującym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w eleganckie marynarki o różnych kolorach i wzorach. Taka marynarka o wygodnym kroju będzie świetnie pasować do jeansów czy spodni typu chinos. Nie inaczej jest w przypadku białej koszuli, która sprawia, że mężczyzna wygląda elegancko, a wszystkie walory sylwetki są podkreślone. W stylu casual warto nie rezygnować z tego elementu ubioru, natomiast nonszalancko rozpięty górny guzik i brak krawata czy podwinięte mankiety koszuli sprawią, że będzie to wciąż elegancki, ale również wygodny strój na mniej formalne okazje.

Buty

Obuwie ma ogromne znaczenie. Warto pamiętać, że bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujemy, powinny być czyste i schludne. W przypadku stroju smart casual wielu mężczyzn do marynarki i białej koszuli zakłada trampki, głównie białe lub czarne modele Converse. Ciekawym modelem butów, bardziej eleganckim, niemniej jednak wygodniejszym niż klasyczne buty garniturowe, są mokasyny. Ten wsuwany model butów będzie świetnie pasować do eleganckich spodni z kantem jak i jeansów.

Business casual w męskim wydaniu
5 (100%) 1 vote
Previous «
Next »