July 14, 2020

Ciekawe pomysły na łączenie pomieszczeń

  • By inetlogic.pl
  • 15 listopada 2018
  • Comments Off
Ciekawe pomysły na łączenie pomieszczeń

Lofty charakteryzują się otwartą przestrzenią oraz wysokimi sufitami. Jest to trudna, a zarazem prosta przestrzeń do aranżacji. Przy dobrym pomyśle oraz budżecie, loft to idealne miejsce do stworzenia w nim miejsca do życia. Mieszkanie bazujące na przenikaniu się pomieszczeń to bardzo ciekawy sposób aranżacyjny, który da się zauważyć w olbrzymich apartamentach. Z poziomu wejścia można zobaczyć wszystko-strefę kuchenną, jadalnię, salon, domową biblioteczkę, strefę gier czy nawet sypialnię a wszystko to w ramach jednego, ogromnego pomieszczenia. Co w przypadku, gdy takie połączenie nie jest nam bliskie? W jaki sposób podzielić taką przestrzeń?

Ściany to nie konieczność

Ściany to w zasadzie ostatnia alternatywa, ponieważ lofty charakteryzują się właśnie tą otwartością i przestrzenią. Wydzielenie ścian sprawi, że pomieszczenia będą przytłaczające i niewygodne. Ponadto, w otwartej przestrzeni można bardzo łatwo zmienić aranżację, przynajmniej jeżeli chodzi o zmiany w ustawieniu, co w przypadku umieszczenia ścianek działowych, będzie niemożliwe. Wato w tego typu miejscach wydzielać przestrzeń w sposób łagodny, który delikatnie odseparuje części, nie odgradzając ich inwazyjnie. Jedną z możliwości jest ściana ze szkła, w metalowej, czarnej ramie z okienkami. Najlepsza będzie opcja, która nawiązuje do wyglądu okien w lofcie tak, aby koncepcja aranżacji była spójna. Innym sposobem jest gra dodatkami czy meblami. Strefę wypoczynkową najłatwiej wydzielić poprzez wykorzystanie dywanu oraz kanapy, sofy i foteli.  Również wolnostojące regały na książki, rzeźby czy kwiaty mogą podzielić przestrzeń, która mimo to całkowicie podzielona nie zostanie. Dzieje się tak poprzez wysokie sufity, które mimo takich rozwiązań, łączą całość w jeden wspólny twór.

Nierówna podłoga, czyli zastosowanie wypiętrzeń jak podesty czy pół antresole, do której trzeba się przedostać schodami, to świetna forma podziału otwartej przestrzeni na części. W przypadku kuchni, świetną formą wydzielenia tej przestrzeni może być wyspa kuchenna czy forma zabudowy kuchennej zastosowana w konkretnym mieszkaniu o otwartej formie.

Ciekawe pomysły na łączenie pomieszczeń
Oceń ten post
Previous «
Next »