March 9, 2021

Dlaczego warto wybrać jachty w Chorwacji?

  • By inetlogic.pl
  • 19 sierpnia 2019
  • Comments Off
chorwacja jachty

Z roku na rok coraz większą popularnością wśród Polaków w kwestii urlopu lub wakacji cieszy się Chorwacja jachty. Dlaczego warto zdecydować zdecydować się na ten bałkański kraj? Chorwację powinien odwiedzić każdy szanujący się żeglarz.

Dlaczego Chorwacja jachty jest tak często wybierana przez żeglarzy?

Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę, że 4-5 osobowa rodzina może bez problemu wynająć w Chorwacji 10 – letni jacht z dwiema dwuosobowymi kabinami za kwotę od 1500 do 1800 euro na tydzień. Bardziej wymagający żeglarze, którzy będą potrzebowali nowego jachtu, muszą się liczyć z wydatkiem 500 euro większym.

Z kolei osoby, które podejmą decyzję o wyborze 3-kabinowego jachtu muszą przygotować kwotę 2000 ruro na tydzień. Z kolei za jacht z taką samą liczbą kabin, jednak o kilka stóp dłuższą oraz posiadającą aż 2 toalety trzeba zapłacić 3 tysiące euro za tydzień.

W takiej samej cenie możliwe jest zarezerwowanie bardzo ekonomicznego jachtu z 4 kabinami, w którym może podróżować nawet 10 osób. Trzeba jednak mieć świadomość, że nowsze jachty będą znacznie droższe, od 500 do nawet 1500 euro. Warto jednak wiedzieć, że w tym segmencie jachtów jest bardzo duża konkurencja, dzięki czemu klient ma bardzo dużą możliwość wyboru.

Czy Chorwacja jachty jest idealnym kierunkiem dla rodzin i większych grup znajomych?

Większym rodzinom czy grupom znajomych, którzy szukają jachtu posiadającego 5-6 kabin oraz mieszczącego 10 lub więcej osób rekomendowane jest zdecydowanie się na starszy jacht w kwocie 4 tysięcy euro. Można również wybrać nowszy jacht, jednak koniecznie należy przygotować sobie kwotę od 5 do 6 tysięcy euro.

Nie wszyscy mają także świadomość, że z roku na rok na rynku pojawia się coraz większa liczba załóg, które dysponują nie tylko i wyłącznie większym budżetem, ale również ceniących zdecydowanie większą przestrzeń.

Większe i bardziej wymagające grupy osób w zdecydowanej większości przypadków decydują się na katamarany. Ponadto są to produkty nowe, gdyż należy podkreślić, że wzrost zainteresowania katamaranami przypadł na kilka ostatnich lat.

Dlaczego warto wybrać jachty w Chorwacji?
5 (100%) 1
Previous «
Next »