December 8, 2022

Drewno stabilizowane – CraftPoint

  • By inetlogic.pl
  • 23 listopada 2021
  • Comments Off

Knifemaking to dziedzina rzemiosła zajmująca się wyrobem noży. Jest to w 100% ręczna robota do której trzeba posiadać odpowiednie materiały i narzędzia. Niezwykle ważnym punktem w produkcji noży jest skomponowanie odpowiedniej jakości rękojeści, która najczęściej zrobiona jest z drewna.

Jednak w momencie użycia klasycznego drewna bez żadnych zabezpieczeń nóż nie byłby w żadnym aspekcie praktyczny. Drewno jest bardzo dobrym materiałem, ale w takiej formie mogłoby łapać wilgoć, zmieniać kolor i po prostu z czasem niszczyć się coraz bardziej.

Aby wyjść z tej sytuacji i zachować piękne drewniane barwy i przyjemność w zastosowaniu tego materiału do swoich noży poddaje się go procesowi stabilizacji. Tylko drewno stabilizowane będzie w stanie sprostać warunkom kuchennym czy survivalowym jakim nóż może być poddawany podczas jego intensywnej eksploatacji.

 

Zobacz: Drewno stabilizowane – CraftPoint

Drewno stabilizowane – charakterystyka

Drewno stabilizowane posiada wiele zalet dzięki, którym stało się idealnym wyjściem w sytuacji chęci tworzenia własnych noży. Przede wszystkim jest to materiał po prostu znakomicie zabezpieczony, a i wyglądający znakomicie. Pokrywany jest on żywicą polimerową oraz utwardzany jest w podwyższonej temperaturze. Daje to mu właściwości hydrofobowe(odporność na wilgoć) oraz wytrzymałościowe. Ta zwarta struktura może przetrwać naprawdę wiele przeciwności losu w niezmienionym stanie!

Dodatkowo warto nadmienić iż poprzez proces stabilizacji uzyskuje się lekkie zmiany w konfiguracji drewna sprawiając, że nie znajdzie się dwóch takich samych kawałków utwardzonego drewna. Daje to bardzo wysoką oryginalność produktów, która jest niezwykle pożądana przez każdą osobę zajmującą się wyrabianiem własnoręcznych produktów.

 

Podsumowanie

W sklepie internetowym Craftpoint można znaleźć różnego rodzaju drewna stabilizowane. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – są to europejskie rodzaje drzew, ale również bardziej egzotyczne i tropikalne. Ich jakość jest najwyższa z możliwych dzięki czemu można spokojnie obdarzyć sklep Craftpoint zaufaniem.

Previous «
Next »