February 28, 2020

Dysfunkcje seksualne i ich wpływ na życie człowieka

  • By inetlogic.pl
  • 3 stycznia 2019
  • Comments Off
Dysfunkcje seksualne i ich wpływ na życie człowieka

Jedną z bardzo dojmujących i niezwykle frustrujących zarówno kobiety jak i mężczyzn jest anorgazmia, czyli niemożność osiągnięcia orgazmu nawet wtedy, gdy organizm odczuwa podniecenie. Na anorgazmię skarży sie bardzo wiele kobiet, ponieważ głównie to właśnie one mają problem z tym, aby czerpać całkowitą satysfakcję ze stosunku seksualnego. Dlaczego ten aspekt frustruje również mężczyzn? Oczywiście, również i w ich przypadku może dochodzić do anorgazmii, ale zwykle są to sporadyczne, związane z różnymi czynnikami przypadki. Bardzo często jednak mężczyźni odczuwają smutek czy brak zadowolenia ze stosunku wtedy, gdy nawet podczas starań, partnerce nie udaje się osiągnąć orgazmu, wtedy mają poczucie, że nie są dość dobrzy. A to często wcale nie o to chodzi.

Fizyczne przyczyny anorgazmii

Problemy mogą wynikać bezpośrednio z fizyczności kobiety, z budowy jej ciała czy też zaburzeń hormonalnych. Podstawowym powodem anorgazmii może być wada wrodzona lub nabyta, przejawiająca się w układzie rozrodczym kobiety. Ponadto, bardzo duży wpływ na satysfakcję seksualną ma poziom libido, który jest często bardzo niski wskutek hiperprolaktynemii, problemów z tarczycą lub hipoestrogenizmem. Innymi przyczynami mogą być problemy na tle neurologicznym czyli uszkodzenie rdzenia kręgowego lub nerwu sromowego. Wiele kobiet, które nigdy nie miały problemu z osiąganiem orgazmu, mogą wykazywać jego brak w związku ze zmianami ciała po porodzie, stanami zapalnymi  czy przez menopauzę.

Psychologiczne przyczyny anorgazmii

W zasadzie wszystko co dzieje się dookoła może wpłynąć na popęd seksualny, a co za tym idzie, na osiągnięcie satysfakcji z seksu. W przypadku kobiet aspekty psychologiczne są szczególnie ważne, ponieważ mają one tendencję do analizowania i rozpatrywania różnych rzeczy podczas stosunku, co szczególnie obniża popęd. Ponadto, wszelkie przeżycia mające miejsce w dzieciństwie, lęk i stres związany z nieplanowaną ciążą czy zmęczenie, również mogą sprawić, że kobieta nie osiągnie orgazmu oraz zadowolenia ze stosunku płciowego.

Dysfunkcje seksualne i ich wpływ na życie człowieka
5 (100%) 1 vote
Previous «
Next »