June 24, 2021

Galanteria skórzana

  • By inetlogic.pl
  • 23 stycznia 2021
  • Comments Off

Skóra naturalna jest to materiał o wyjątkowych właściwościach. Jest elastyczna, nadaje się do formowania najbardziej wymyślnych kształtów, potrafi się przystosować do konkretnego kształtu, a także przepuszcza powietrze.

 

Przedmioty skórzane daje się tak reperować, że wyglądają jak nowe. Kaletnik to fachowiec od renowacji i napraw skórzanych przedmiotów. Jeśli uszkodzenie jest większe lub bardziej skomplikowane, lepiej jest oddać przedmiot w fachowe ręce kaletnika. W przypadku drobiazgów, można się pokusić o samodzielną naprawę.

 

Gdzie można kupić akcesoria kaletnicze?

 

Sklep z artykułami kaletniczymi oferuje pełna gamę akcesoriów kaletniczych i materiałów, przeznaczonych do napraw, a także tworzenia nowych przedmiotów. Zobacz na sklep z artykułami kaletniczymi https://craft-point.com/ i wybierz coś dla siebie.

 

Są to klamerki, zamki, zapięcia, metalowe ozdoby, nici, kleje, podszewki do plecaków i torebek a także materiały, które służą do nadania kształtu przedmiotom i usztywnienia go.

 

W sklepie z artykułami kaletniczymi można też dostać specjalne preparaty do konserwacji i renowacji przedmiotów skórzanych, gąbki, szczoteczki i inne akcesoria do czyszczenia i odnawiania skór licowych, lakierowanych i zamszowych.

 

Drobne naprawy galanterii skórzanej, które chcemy przeprowadzić samodzielnie, wymagają zakupienia odpowiedniego kleju, nici lub elementu metalowego, który chcemy wymienić. W sklepie z artykułami kaletniczymi spotkamy fachowy personel, który doradzi jak dokonać naprawy i co do niej będzie potrzebne.

 

Naprawa u kaletnika

 

Kaletnik proponuje szeroki wachlarz usług. Może to być zeszycie podartego plecaka, wymiana podszewki w torebce, naprawa pęknięcia w skórze, wszycie nowego zamka, wymiana zapięcia, klamerki i wiele podobnych.

 

Przedmioty wykonane ze skóry są bardzo trwałe, przy odpowiedniej konserwacji mogą posłużyć przez wiele lat. Jeśli są to rzeczy, które nie są już modne, też warto je zatrzymać. Moda na dany fason lub model z pewnością powróci.

 

Jeśli mamy rzeczy, które nam się znudziły lub niezbyt nam się podobają, można poprosić kaletnika o poradę, co w nich zmienić. Bardzo często drobna zmiana spowoduje, że przedmiot zmieni styl, charakter i będzie wyglądał jak nowy.

 

Do takich przeróbek nadają się torebki i paski, które można odnowić a także wzbogacić o metalowe ozdoby lub zmienić im zapięcia. Warto poszukać rzeczy do przerobienia, zamiast wydawać pieniądze na nowe.

 

Previous «
Next »