December 8, 2022

Jak kupić dobre buty do biegania?

  • By inetlogic.pl
  • 20 lutego 2021
  • Comments Off

Podobnie jak w przypadku narciarstwa, jazdy na rowerze, czy też każdego innego sportu, odpowiednie wyposażenie w postaci stroju jest naprawdę bardzo ważne. Nie inaczej jest jeśli chodzi o bieganie. W przypadku tego sportu najważniejszą sprawą jest oczywiście to, jakie się posiada buty. W jaki sposób je wybrać, aby były najlepszej jakości?

Buty do rodzaju stopy

Być może nie każdy o tym wie, lecz na rynku istnieją aż trzy rodzaje butów do biegania, które dopasowane są do tego, jak biegacz układa stopę podczas stawiania kroków w czasie biegu. Jak się bowiem okazuje, stopa może być wychylana nieco do wewnątrz, na zewnątrz, lub też utrzymywana w pozycji neutralnej. Kupienie butów do biegania pod kątem tego, jak układa się stopa, jest kluczową i najważniejszą kwestią podczas wybierania butów. Buty do biegania muszą bowiem odpowiednio układać stopę, a tym samym zapewniać jej bezpieczeństwo. Kupienie nieprawidłowego obuwia pod tym kątem skutkować będzie na początku dyskomfortem, a na późniejszym etapie być może nawet skręceniem kostki.

Dopasowanie butów do podłoża

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy kupuje się buty do biegania, to dopasowanie ich do tego, po jakiej nawierzchni będzie się głównie biegało. Wystarczy bowiem przebiec kilkanaście metrów po asfalcie lub też po leśnej ścieżce, aby wyczuć, jak diametralnie oba te podłoża się od siebie różnią amortyzacją dla stopy i całej nogi. Niezbędne jest zatem to, aby wybrać takie buty, które będą zapewniały odpowiedni stopień komfortu i bezpieczeństwa na danej nawierzchni. Oczywiście na asfalcie, który cechuje się największą twardością, powinno się dobierać buty nieco miększe, aby obecna w nich amortyzacja zabezpieczała przed kontuzjami. Brak amortyzacji na asfalcie szybko może doprowadzić do wypadku i wyłączenia z biegania na wiele tygodni.

Sprawdź również: under armour buty damskie do biegania

Marka i wygląd obuwia

Wiele osób uważa, że nie ma sensu kupować butów markowych np. Diadora, ponieważ wydaje się w ten sposób jedynie większe pieniądze. Jak się jednak okazuje, dobre markowe buty, takie jak Under armour, oprócz tego, że świetnie się prezentują i naprawdę dobrze wizualnie wyglądają na stopie, to dodatkowo cechują się rewelacyjną jakością, a także obecnymi technologiami. Innymi słowy, gdy kupuje się buty do biegania, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ich markę, ponieważ z tego wynika jakość butów. A przecież tak samo jak w przypadku jazdy na rowerze, różnica w tym za kilkaset złotych, a tym za kilka tysięcy, jest wyczuwalna dla każdego, nawet najbardziej początkującego sportowca. Dokładnie tak samo jest w przypadku butów.

Previous «
Next »