January 17, 2021

Jak zabezpieczyć prace remontowe?

  • By inetlogic.pl
  • 12 sierpnia 2019
  • Comments Off

Prowadzenie prac remontowych jest wyjątkowo odpowiedzialnym zadaniem. Podczas takich prac musimy każdego dnia rozwiązywać wiele problemów i pilnować wielu spraw. Jednak zanim zaczniemy myśleć o kosztach remontu i innych kwestach organizacyjnych musimy dopilnować rzeczy podstawowej. Jest nią bezpieczeństwo.

Sprawdź: taśmy ostrzegawcze z nadrukiem – PTS Rabka

Na budowie może wydarzyć się wiele sytuacji, które mogą mieć nieprzyjemne a nawet tragiczne konsekwencje. Dlatego należy im zawczasu zapobiegać. Pół biedy, jeżeli prowadzimy prace w pomieszczeniu niedostępnym dla osób postronnych. Wówczas musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników. Problem zapewnienia bezpieczeństwa staje się znacznie bardziej złożony w przypadku, gdy działamy w miejscu mocno uczęszczanym. Wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia przykrego zdarzenia o negatywnych konsekwencjach również znacznie wzrasta. Dlatego pierwszym krokiem powinno być odpowiednie zabezpieczenie robót tak, aby nie miały do nich dostępu osoby przypadkowe.

 

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które mogą wzmóc czujność przechodniów. Podstawowym z nich są taśmy ostrzegawcze z nadrukiem. Należy postarać się, aby taśma była w kolorze, który doskonale jest widoczny z daleka, zarówno w dzień jak i w nocy. Jest to oczywiście pierwszy krok i w przypadku bardziej skomplikowanych robót sama taśma nie wystarczy. Jednak taka taśma jest w stanie uświadomić postronnym przechodniom o tym, że wejście do strefy remontu może być dla nich niebezpieczne. Na bezpieczeństwie nie powinniśmy oszczędzać.

Jak zabezpieczyć prace remontowe?
5 (100%) 1
Previous «
Next »