December 8, 2022

Koszulki sportowe – jeden z najważniejszych elementów sportowego ubioru

  • By inetlogic.pl
  • 18 stycznia 2021
  • Comments Off

Niezależnie od poziomu sportowego, od całkowicie początkujących po ultramaratończyków, odzież ma bardzo duże znaczenie w naszych treningach. Jeśli sport będzie nam się kojarzył z dyskomfortem, potem spływającym po plecach i przylepionej do nich bawełnianej koszulki, jest duża szansa, że już po kilku treningach nasz sportowy entuzjazm zacznie wygasać. Dla osób zajmujących się sportem bardziej profesjonalnie, prawidłowy wybór sprzętu może decydować o końcowym wyniki. Oczywiście najważniejsze są te elementy naszego ubioru, które mają bezpośrednią styczność z naszym ciałem, jak na przykład buty, bielizna i koszulki sportowe. Skupmy się więc na tych ostatnich. Wybór może wydawać się prosty, ale jest tak tylko pozornie. Aby wybrać odpowiednią dla nas koszulkę musimy wziąć pod uwagę kilka czynników i przeanalizować nasze potrzeby.

Lato, czy zima – koszulka sportowa dostosowana do pory roku

Aby podczas treningów nasze ciało cały czas mogło utrzymywać komfort termiczny, swój sprzęt musimy dostosować do temperatury panującej na dworze. Jeśli mamy lato, wówczas sprawa jest dość prosta. Odzież ma wówczas odprowadzać pot na zewnątrz, jednocześnie zapewniając przewiew. Nawet ubrania z niższej półki cenowej powinny sobie poradzić. Powinniśmy pamiętać o jednym – po pierwsze odrzucajmy produkty z bawełny, ponieważ po chwili wysiłku stają się jak gąbka, chłoną nasz pot i przylepiają się do ciała. Sprawia to bardzo duży dyskomfort. Jeśli jednak planujemy treningi w mroźne dni, sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Wówczas odprowadzanie potu jest jeszcze ważniejsze, ponieważ pot na naszej skórze podczas mrozów może doprowadzić nas do przeziębienia, a do tego dochodzi jeszcze jedna istotna kwestia, mianowicie zatrzymanie zimnego powietrza z zewnątrz. Na zimę wybierajmy produkty renomowanych marek, np. Nike, Diadora, Under Armour, Certified London. Przeglądając ich oferty, z łatwością znajdziemy koszulki sportowe męskie i damskie dostosowane nawet do najtrudniejszych warunków.

Dopasowanie koszulki do ciała

Obserwując biegaczy na naszych ulicach często można spostrzec pewne zjawisko. Otóż wiele osób kupuje wysokiej jakości produkty, zapominając o wyborze prawidłowego rozmiaru. Profesjonalny materiał koszulek sportowych, aby spełniał swoje zadanie, musi mieć kontakt z naszą skórą. W przeciwnym razie nie będzie miał szansy ewakuować potu na zewnątrz. Oczywiście zbyt ciasne ubrania mogą doprowadzić do dyskomfortu podczas treningów, a nawet poważnych otarć. W związku z tym, przed zakupem warto przymierzyć koszulkę, ponieważ każda sylwetka jest inna i sam rozmiar na metce może nam nie wystarczyć.

Previous «
Next »