June 7, 2020

Łazienki dla niepełnosprawnych

  • By inetlogic.pl
  • 26 listopada 2019
  • Comments Off
krzesła pod prysznic

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem, jeśli chodzi o mieszkanie. To tutaj spędza się sporo czasu, zarówno przed wyjściem z domu i po powrocie do niego w celu odświeżenia się po wysiłku lub w sytuacji, gdy chcemy przygotować optymalną prezencję. Wiele dylematów wiąże się z wyborem właściwych akcesoriów do łazienki. Z pewnością powinna się tu znaleźć umywalka, a nad nią na odpowiedniej wysokości także lustro. Ponadto, musimy zdecydować się, czy wybrać wannę, czy też prysznic. To zależy od tego, czy preferujemy wygodę i komfort, czy też wolimy oszczędzać wodę, na co pozwala prysznic. Jeszcze ciekawsza sytuacja jest, gdy trzeba tę przestrzeń zagospodarować dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz również: https://nieograniczeni.pl/

Krzesła pod prysznic dla niepełnosprawnych

Wielu producentów akcesoriów dla niepełnosprawnych inwestuje w innowacyjne rozwiązania, z których chętnie korzystają osoby niepełnosprawne. Należą do nich m.in. specjalne krzesła pod prysznic. Cechuje je funkcjonalność połączona z estetyką. Unikatowe wzornictwo oraz różnorodność produktów pozwala na dopasowanie asortymentu wedle preferencji użytkownika. Ponadto, wiele krzeseł prysznicowych jest zrobionych ze specjalnego tworzywa z warstwą antypoślizgową. To niezwykle istotne, aby osoby niepełnosprawne czuły się pod prysznicem komfortowo i bezpiecznie. Zazwyczaj takie krzesła mają też wcięcie skutecznie realizujące funkcję sanitarną.

Jakie czynniki warto przeanalizować przed wyborem produktu?

Zanim zakupimy krzesło pod prysznic dla niepełnosprawnych, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych elementów. Duże znaczenie ma szerokość i wysokość krzesła. Powinna być dopasowana do wzrostu osoby niepełnosprawnej, ale także ewentualnie do osoby, która będzie asystować. To zagwarantuje komfortowe i szybkie mycie. Krzesła pod prysznic dla niepełnosprawnych powinny mieć też funkcję regulacji. Dlatego warto sprawdzić, czy w zestawie znajdują się dodatkowo także śruby i nakrętki, które dadzą możliwość zmiany wysokości siedzenia. Ponadto, asortyment powinien być atestowany, więc warto tę kwestię także zweryfikować przed zakupem.

Łazienki dla niepełnosprawnych
5 (100%) 1 vote
Previous «
Next »