October 22, 2020

Mezoterapia w medycynie estetycznej

  • By inetlogic.pl
  • 18 lutego 2020
  • Comments Off

Chociaż po raz pierwszy wykorzystywano ją podczas operacji ucha w celu poprawy słuchu, mezoterapia służy nie tylko medycynie konwencjonalnej. Również medycyna estetyczna korzysta z niej bardzo często. Bo jak się okazuje, mezoterapia jest niezwykle skuteczna między innymi w walce z cellulitem, zmarszczkami, czy nawet wypadaniem włosów.

Mówiąc o mezoterapii, nie sposób nie powiedzieć, że opiera się ona na dostarczaniu dedykowanych danemu problemowi substancji bezpośrednio do głębszej warstwy skóry, nazywanej skórą właściwą. Czasem są to substancje lecznicze, innym razem odżywcze, a jeszcze innym – regeneracyjne. Bo medycyna estetyczna to nie tylko profilaktyka, ale też leczenie i regeneracja.

A jak wygląda taki zabieg? Ogólnie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi. W praktyce bowiem wyróżnić można kilka rodzajów mezoterapii. Pierwszym jest zabieg igłowy, który swoją nazwę bierze od igły, przy pomocy której dana substancja jest do skóry właściwej doprowadzana. Innym rodzajem jest mezoterapia bezigłowa. Podczas niej specjalne wiązki prądu rozszerzają błonę skóry, aby przepuściła dostarczane falami składniki. Poza tym jest jeszcze sonoforeza, która koncentruje się na dostarczeniu substancji przy pomocy ultradźwięków oraz jonoforeza, w której transport substancji jest jeszcze nieco inny.

A jakie substancje podczas zabiegu wgłąb skóry są wprowadzane. To zależy od problemu. Istnieje łącznie kilkanaście substancji, które w zabiegu tym są wykorzystywane. A jedną z nich jest kwas hialuronowy. Niewiele osób wie, że znajduje on zastosowanie w wielu gałęziach medycyny, począwszy od otolaryngologii, a na ginekologii skończywszy. Wracając jednak do medycyny estetycznej, w niej kwas hialuronowy wykorzystywany jest w różnych zabiegach odmładzających. Jeśli ktoś chce spłycić blizny, wypełnić zmarszczki, czy poprawić ogólną sprężystość skóry –  sprawdza się doskonale. Ważne tylko, aby cały zabieg wykonany był osobę, która posiada odpowiednie kompetencje i rzeczywiście zna się na tych sprawach. Specjalistę w tej dziedzinie znajdziesz na stronie https://www.doktormonika.pl

Mezoterapia w medycynie estetycznej
Oceń ten post
Previous «
Next »