December 8, 2022

Najlepsze odżywki do włosów

  • By inetlogic.pl
  • 31 sierpnia 2020
  • Comments Off

Aby mieć piękne, lśniące, zdrowe i zadbane włosy warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Dobrze dobrane kosmetyki wpływają na ich kondycję oraz wygląd. Szczególne znaczenie ma dobór właściwych odżywek. Na runku dostępne są najróżniejsze rodzaje produktów tego typu, które świetnie radzą sobie z różnymi problemami włosów. Warto wiedzieć czym się kierować, aby dobrać idealny produkt do swoich potrzeb.

Jakie rodzaje odżywek są dostępne na rynku?

Zakup nieodpowiedniego produktu do pielęgnacji włosów może przynieść odwrotny efekt i znacznie pogorszyć ich kondycje. Aby do tego nie dopuścić należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi, dostępnymi możliwościami.

Żeby możliwe było dobranie właściwej odżywki, trzeba także wykazać się odpowiednią znajomością swoich włosów. Dla włosów płaskich i przerzedzonych idealnym rozwiązaniem mogą się okazać odżywki proteinowe. Z kolei w przypadku włosów zniszczonych i suchych można postawić na odżywki emolientowe, które tworzą specjalną warstwę ochronną na włosach i zabezpieczają je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych jak np. deszcz czy słońce. Ciekawym rodzaje są tzw. humektanty, czyli odżywki które świetnie nawilżają i odżywiają włosy.

W niektórych przypadkach, dobrym rozwiązaniem jest wymienne stosowanie różnych rodzajów odżywek. Wiele ciekawych i wartych polecenia produktów można znaleźć na stronie: https://puderikrem.pl/pol_m_Wlosy_Pielegnacja_Odzywki-300.html.

O czym jeszcze pamiętać wybierając najlepszą odżywkę dla siebie?

Wybierając odżywki do włosów trzeba także zwrócić uwagę na specyficzne potrzeby. Włosy suche powinno się regularnie nawilżać i stosować produkty, które ponadto charakteryzują się działaniem regeneracyjnym i zapobiegają łamaniu się. Warto zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają migdały, siemię lniane, a także witaminę B3 i B5.

Osobny rodzaj to odżywka do włosów farbowanych. Ma ona za zadanie przedłużenie trwałości koloru, a także regenerację i odżywienie włosów. W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkie produkty zawierające wyciąg z herbaty górskiej i słonecznika. Składniki te bardzo dobrze chronią kolor i nadają włosom niepowtarzalnego połysku.

Warto także wspomnieć o mniej popularnych, ale bardzo skutecznych odżywkach do włosów przetłuszczających się. Nie obciąża ona zbytnio włosów, dlatego z powodzeniem można postawić na produkt, którego nie trzeba potem spłukiwać. Ponadto dobrze jest ją aplikować od połowy włosów. Dostępne są także specjalne produkty do włosów kręconych, które ułatwiają ich układanie i modelowanie.

Aby osiągnąć oczekiwany efekt, odżywki należy stosować zgodnie ze wskazaniami od producenta. Odżywkę powinno się stosować po każdym umyciu włosów. Regularność ma niezwykle duże znaczenie. Zwykle wystarczy odpowiednią ilość produktu wetrzeć na całej długości włosów, a po wyznaczonym czasie je dokładnie spłukać. Odżywki ułatwiają też rozczesywanie, dodają blasku, miękkości i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek.

Previous «
Next »