December 8, 2022

Nici do szycia skóry – CraftPoint

  • By inetlogic.pl
  • 17 października 2021
  • Comments Off

Craftpoint to kompleksowy sklep z artykułami służącymi do obróbki kaletniczej. Dzięki niemu kaletnicy mogą w szybki sposób pozyskiwać wysokiej jakości narzędzia i akcesoria, które będą towarzyszyć im w spełnianiu swoich artystycznych projektów. Powszechnie wiadomym jest, że te ręcznie robione skóry charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Aby zapewnić im te cechy konieczne jest użycie wysokiej jakości nici do szycia, które zapewnią zwartą strukturę materiałów. Wybór nici jest niezwykle ważny i musi być zsynchronizowany z grubością materiału. Do cieńszych projektów wybiera się cieńsze nici, a do grubszych nici grubsze. Chodzi tutaj o to, że grubsze nici są oczywiście trwalsze, więc łatwiej będzie im utrzymać większe obciążenie.

 

Sprawdź: nici do szycia skóry – CraftPoint

 

Charakterystyka nici do skóry

Craftpoint w swojej ofercie posiada bardzo dobrej jakości nici, które mogą być bardzo dobrym akcesorium dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kaletnictwem, bądź są już bardziej wprawione. Wybór nici powinien być dopasowany do metody szycia – wyróżnia się zasadniczo dwie; ręczna oraz maszynowa.

Ta pierwsza wybierana jest przez większość kaletników – w końcu ich produkty są z definicji w pełni własnoręczne. Nicie, które wybierają są najczęściej dodatkowo woskowane. Taka opcja dobrze prezentuje się na zewnątrz produktów oraz łatwiej przechodzi przez dziurki w skórze, które powstały dzięki wybijakom.

Jeżeli chodzi o nicie do szycia maszynowego to najczęściej wybierane są poliestrowe opcje. Są trwalsze i dodatkowo wzmocnione. Budowa rdzeniowa i oplatająca ją druga warstwa poliestru daje duży poziom wytrzymałości i trwałości.

 

Podsumowanie

Ostatnim etapem w wyborze nici przystosowanych do swoich wyrobów jest dobór koloru. O ile nie jest to najistotniejsze w przypadku wyrobów do których stosuje się szwy wewnętrzne to do szwów zewnętrznych odgrywa to istotną rolę. Można dobierać szwy gładko komponujące się z powierzchnią skóry, bądź ciekawie przełamujące rutynę kolory jak na przykład czerwień.

Previous «
Next »