April 21, 2021

Nowoczesne farmy wiatrowe wyposażone są w elektroniczne akcesoria

  • By inetlogic.pl
  • 2 stycznia 2020
  • Comments Off
farmy wiatrowe akcesoria

Do 2050 roku Unia Europejska ma wejść w tak zwaną neutralność klimatyczną. W skrócie oznacza to, że nasza emisja niebezpiecznych związków, w tym CO2 będzie wynosić tyle samo ile będziemy pozyskiwać energii ze źródeł odnawialnych.

Jednym z obecnie najbardziej i najczęściej wykorzystywanych źródeł odnawialnych jest właśnie energetyka wiatrowa. Farmy wiatrowe akcesoria do duże skupiska siłowni wiatrowych, które poprzez obracające się ramiona wytwarzają prąd.

Zobacz również: farmy wiatrowe akcesoria – PTS Rabka

Farmy wiatrowe stawiane są w miejscach, gdzie wiatr jest najczęściej spotykany. W Polsce najbardziej wiatrowe miejsca to północna część kraju. Tutaj korzystne wiatry wieją nawet przez 300 dni w roku.

Oznacza to, że średnio przez 300 dni turbiny wiatrowe i znajdujące się w nich generatory prądu tylko dzięki sile wiatru wytwarzają prąd potrzebny w naszym codziennym życiu.

Średnio jedna turbina wiatrowa wytwarza od 2 do 5 Megawatów energii na dobę. Lądowa farma wiatrowa składa się najczęściej z kilkudziesięciu turbin wiatrowych, które mają czasami nawet ponad 100 metrów wysokości.

Nowoczesne farmy wiatrowe

Nowoczesne turbiny wiatrowe są w stanie wytworzyć w ciągu doby nawet do 10 Megawatów energii. Dzieje się tak szczególnie na morzu, gdzie coraz częściej powstają morskie farmy wiatrowe.

Morskie farmy są droższe w budowie, ale ich efektywność i wydajność jest znacznie większa niż turbin wiatrowych montowanych na lądzie. Po pierwsze nie ma tak dużych ograniczeń jeżeli chodzi o miejsca, gdzie można postawić wiatraki. Siłownie wiatrowe nie są na morzu tak mocno uciążliwe jak te lądowe. do 2030 roku nasz rząd chce, aby prąd dostarczany przez farmy wiatrowe zaspokajał kilkadziesiąt procent naszych potrzeb energetycznych. Obecnie tworzone jest prawo, które ułatwi budowę farm i transport pozyskanej w ten sposób energii. Dzisiaj na terenie naszego kraju elektrownie generują ponad 600 Megawatów.

Nowoczesne farmy wiatrowe wyposażone są w elektroniczne akcesoria
5 (100%) 1
Previous «
Next »