December 8, 2022

Od dewelopera czy właściciela?

  • By inetlogic.pl
  • 10 lipca 2018
  • Comments Off
Od dewelopera czy właściciela

No właśnie, każdy, kto podejmuję decyzję o zakupie nieruchomości musi zadecydować czy wybrać nieruchomość nową, niezamieszkałą jeszcze przez nikogo, czy wejść w posiadanie obiektu z drugiej ręki, sprawdzonego i bezawaryjnego. Jest to bardzo trudny wybór, gdyż obie opcje mają zarówno zalety, jak i wady. Rynek zalewają budynki mieszkalne w stanie deweloperskim, które rozrastają się z prędkością światła, przez co wybór jest przeogromny. Nieruchomości z rynku wtórnego jest zdecydowanie mniej. Która opcja jest lepsza?

Nieruchomość gotowa o użytku

Wiele osób nie lubi zaprzątać sobie głowy aranżacją wnętrz i zdecydowanie lepszym wyborem wydaje się być przeglądnięcie ofert z rynku wtórnego. Dlaczego? Domy  i mieszkania na sprzedaż są często bardzo dobrze przygotowane pod względem stylistycznym i aranżacyjnym, przez co gotowe i urządzone mieszkanie będzie atrakcyjne i umożliwi niezwłoczne wprowadzenie się do niego. Oczywiście istnieją też nieruchomości, które są w stanie stosunkowo kiepskim, wymagają remontu, drobnych napraw czy wymiany instalacji. W takim przypadku, co może być atrakcyjniejsze dla potencjalnego kupca, mieszkanie będzie tańsze ale usytuowane w dobrej lokalizacji. Ponadto, inwestując w nieruchomość od właściciela można negocjować cenę, co nie uda się w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera.

Nowe i niezamieszkane

Mieszkania nowe dają świeżość i swobodę, możliwość wyboru idealnego układu, metrażu i dogodnej dla nas ceny za metr kwadratowy. Oczywiście, nie uda się do niego wprowadzić niezwłocznie po odebraniu kluczy, jednakże aranżując wnętrza, mogą być zaprojektowane i wyposażone dokładnie tak, jak sami chcemy. Komfort mieszkania wśród nowych mebli czy stąpania bosą stopą po nowych panelach czy płytkach jest atutem, czego nie można powiedzieć w przypadku mieszkania z rynku wtórnego. Minusem takiego wyboru mogą okazać się różnego rodzaju awarie, które podczas okresu gwarancyjnego niekiedy się ujawniają. Nieszczelny dach i zacieki na ścianach, osiadanie budynku i pękanie murów czy problemy z wentylacją to częste problemy wykazywane przez właścicieli i mieszkańców mieszkań deweloperskich.

Previous «
Next »