March 9, 2021

Oryginalne podziękowania dla świadków

  • By inetlogic.pl
  • 2 lipca 2019
  • Comments Off
podziękowania dla świadków

Poza Parą Młodą podczas każdej ceremonii zaślubin, czy to w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy w Kościele, potrzebni są również świadkowie. Bo rodziny i przyjaciół może nie być, aby ceremonia była ważna. Ale już bez świadków nie da się w związek małżeński wstąpić. A to, że są tak ważni, warto zauważyć. I warto im w sposób specjalny podziękować.

Ogólnie panuje dzisiaj moda, aby każdy gość na przyjęciu otrzymał od Młodej Pary jakiś drobny upominek. Najczęściej są to cukierki, małe świeczniki, czy drobne narzędzia, jak chociażby podkładka pod szklankę czy otwieracz do butelek. No i ponieważ potrzeba ich sporo, bo zazwyczaj gości jest sporo, generuje to niemałe koszty. Ale skoro już ktoś decyduje się na takie koszty, to warto w sposób szczególny pomyśleć właśnie o świadkach. Tych jest zacznie mniej, bo zawsze dwoje. Dlatego tutaj pomysły na podziękowania dla świadków mogą być nieco bardziej kosztowne. No i zazwyczaj są. Ale z drugiej strony świadkowie otrzymują wtedy o wiele bardziej wartościowy prezent, na który z resztą zasługują.

Rolą świadków nie jest tylko być i złożyć podpis. Oni zazwyczaj czuwają nad tym, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Świadkowa pomaga ubrać się Pani Młodej, dba o jej fryzurę i oczywiście elementy dodatkowe, jak podwiązka. Świadek natomiast pomaga Panu Młodemu się ubrać, dba o obrączki, pilnuje porządku na sali podczas wesela. Ich zabawa przeplata się więc z ciągłą czujnością, czy nie trzeba czegoś jeszcze dopilnować. I właśnie dlatego, nie powinno się o nich zapominać w podziękowaniach. Co więcej, tak jak rodziców, powinno się ich wyróżnić. Dedykowany im taniec, czy właśnie podziękowania na środku sali z wręczeniem upominków to bardzo miły i potrzebny akcent.

A to, jaką formę podziękowania dla świadków wybrać, to już sprawa bardzo indywidualna.

Oryginalne podziękowania dla świadków
Oceń ten post
Previous «
Next »