August 12, 2022

Panele podłogowe – jakie wybrać?

  • By inetlogic.pl
  • 10 lipca 2020
  • Comments Off

Panele podłogowe to jeden z popularniejszych sposobów wykończenia podłóg w mieszkaniach czy domach. Wybór odpowiednich, wiąże się z dostosowaniem ich do warunków, w jakich będą użytkowane. Chodzi tutaj głównie o rodzaj pomieszczenia, który będzie warunkował to, czy wybrać panele tańsze, o niższej klasie ścieralności oraz bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, np. przeciw wilgoci, czy też wytrzymałe panele podłogowe, które sprawdzą się w pomieszczeniach bardziej wymagających, np. kuchniach czy przedpokojach, w których zarówno częstotliwość chodzenia, jak i pewne dodatkowe cechy powodują automatycznie, że panele muszą posiadać odpowiednie certyfikaty jakości i wytrzymałości.

Panele winylowe, to rodzaj paneli, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, naturalnymi wzorami oraz prostotą w układaniu. Duża wytrzymałość paneli winylowych wiąże się z dodatkową, górną warstwą ochronną, która zabezpiecza powierzchnię s strukturę panela przed działaniem wody, jak również przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami. Dzięki temu przez długi czas można cieszyć się ich naturalnym i świeżym wyglądem. Tego rodzaju panele doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i salonach czy przedpokojach.

Dodatkowym atutem paneli winylowych jest ich wzór, naturalny wygląd i możliwość łatwego montażu w każdych warunkach. Panele winylowe można stosować zarówno na podłogach równych, jak i słabiej przygotowanych podłoży, ze względu na charakterystykę panela, który potrafi dostosować się do różnych powierzchni.

Podłogi drewniane to wybór dla osób, które chcą zachować naturalne piękno podłogi przez bardzo długi czas. Dzięki bardzo dużej odporności i wytrzymałości, deska podłogowa może być użytkowana przez bardzo długi okres. Dodatkowo, w przypadku zniszczeń, zarysowań, podłogę drewnianą można poddać renowacji, co obniża koszty układania nowych podłóg. Deskę podłogową stosuje się najczęściej wewnątrz pomieszczeń dziennych – salonach czy sypialni. Bardzo łatwy montaż i naturalna imitacja fugi, jak również duża wytrzymałość, to ogromna zaleta tego rodzaju podłóg.

Quick Step – Greenfloor.sklep.pl

Previous «
Next »