February 27, 2020

Płatna reklama na facebooku

  • By inetlogic.pl
  • 13 grudnia 2018
  • Comments Off
Płatna reklama na facebooku

Social media jak Facebook czy Instagram to miejsca, w których konta zakłada wiele osób. Jest to więc świetne miejsce dotarcia z komunikatem reklamowym. Facebook oferuje bardzo rozbudowane narzędzia dzięki którym można nie tylko ten komunikat przekazać, ale również namówić do dokonania zakupu, pobrania e-booka czy zapisania się do newslettera. Jak to działa?

Menedżer reklam

Jest to miejsce, w którym można skonfigurować swoją reklamę. Oczywiście należy pamiętać o tym, by posiadać konto firmowe, z którego tylko  można tę reklamę utworzyć. Konto prywatne nie pozwoli nam na stworzenie postów sponsorowanych, które będą się wyświetlać nie tylko w głównym feedzie czyli na tablicy, ale również po jej prawej stronie w szpalcie czy w messengerze. Ponadto reklamy facebooka mogą wyświetlać się na instagramie w insta stories oraz na głównej tablicy użytkowników.

O czym warto pamiętać?

Ilość słów. Przekaz reklamowy nie może być bardzo rozbudowany, musi zawierać tak zwane “mięso”, które trafi do odpowiednio wcześniej wybranej grupy docelowej.Możemy wybrać wiek, płeć czy status społeczny osoby. Wyznanie, stan cywilny czy zainteresowania. Dodatkowo ważne jest też miejsce pracy, znajomi oraz grupy do jakich należy konkretna jednostka.

Reklama na facebooku jest płatna ale istotna w niej, jak również i w innych formach płatnej reklamy, jest optymalizacja. Poprawne targetowanie, wykluczenia i rozszerzenia pomogą osiągnąć relatywnie niski koszt kampanii. Ważnym z punktu widzenia kampanii elementem jest to, że możemy stale ją kontrolować, zmieniać i  zakończyć, bez żadnej straty.  Jeżeli widzimy że koszt za klik jest za wysoki, optymalizujmy by uzyskać jak najlepszy efekt. Facebook to istotne narzędzie, choć jak się okazuje, coraz więcej użytkowników przechodzi na Instagram, dlatego warto część kosztów przeznaczanych na kampanię przekazać właśnie tam. Wartościowy content, piękne zdjęcia i pokazanie się tym , którzy być może nas nie znają, może sprawić, że zwróci nam się to z nawiązką w świadomości marki wśród użytkowników czy też konkretnym zakupem produktu.

Płatna reklama na facebooku
Oceń ten post
Previous «
Next »