November 27, 2021

Praca i narzędzia wykorzystywane przez kaletnika.

  • By inetlogic.pl
  • 28 stycznia 2021
  • Comments Off

Zawód kaletnika to profesja uprawiana od wielu lat. Dzięki specjalnym umiejętnościom oraz stosowaniu odpowiednich narzędzi możliwe jest szycie tworzenie wszelkiego rodzaju skórzanych akcesoriów. Naprawa, wyrób czy tworzenie tego rodzaju akcesoriów, pozwala utrzymać w dobre kondycji lubiane oraz sentymentalne produkty. Głównymi wyrobami kaletnika są paski, portfele, galanteria skórzana, buty i inne dodatki. Aby fachowiec mógł w sposób profesjonalny wykonywać swoją pracę, powinien posiadać prawidłowo wyposażoną pracownię. Jakie narzędzia do obróbki skóry dają możliwość naprawy czy konserwacji tego popularnego i dość wymagającego materiału?

Ekwipunek rymarza uzależniony jest od rodzaju wykonywanych prac, jak również doświadczenia specjalisty. Ówcześnie na rynku można spotkać się z akcesoriami przeznaczonymi dla początkujących, jak i rozpoczynających przygodę z kaletnictwem. Dla bardziej doświadczonych fachowców, stworzone zostały procesjonalne produkty do obróbki, konserwacji, naprawy czy tworzenia poszczególnych elementów.

Zobacz: https://craft-point.com/k/narzedzia-do-skory/

Niezbędne wyposażenie „skóroroba”

Które narzędzia rymarskie powinny znaleźć się na wyposażeniu fachowca? Jakie produkty umożliwią i ułatwią pracę?

Jednym z najbardziej popularnych i znanych narzędzi jest urządzenia do fazowania skóry. Fachowo nazywany skiver umożliwia ozdabianie skory, tworzenie wszelkiego rodzaju małych elementów, które wyróżniają każde rękodzieło.

Kolejne popularne i cenione narzędzia kaletnicze to wszelkiego rodzaju noże. Jednym z polecanych akcesoriów jest nóż japoński, dzięki któremu możliwe jest cięcie skóry, przycinanie nici czy cieniowanie materiału.

Niezawodne narzędzia

Niezawodnym narzędziem jest również tzw. wybijak pod szwy. Sprzęt ten daje możliwość tworzenia dziurek i zagłębień, przez które kolejno przechodzą nici.

W asortymencie każdego kaletnika powinny znaleźć się również produkty takie jak:

– maszynka do zakładania napów, nitów i innych zaczepów,

– dziurkacze obrotowe,

– sztywne i twarde igły i różnorodnym kształcie,

– pobijaki rymarskie,

– wytłaczacze linii,

– radło,

– i wiele innych.

Previous «
Next »