November 27, 2021

Prowadnica i szuflada – nierozłączne elementy meblowe

  • By inetlogic.pl
  • 3 listopada 2021
  • Comments Off

Zarówno prowadnica jak i szuflada jest potrzebna w każdym domu. Szuflada będzie stanowić miejsce w którym przechowuje się najcenniejsze drobiazgi z dala od wpływu środowiska na ich strukturę. Prowadnica meblowa zaś będzie zapewniała swobodne przesuwanie się szuflady z jednego punktu do drugiego dzięki czemu cała konstrukcja będzie mogła dobrze spełniać swoje zadanie. Do najważniejszych cech na jakie należy zwracać przy zakupie prowadnicy należy jej wytrzymałość, ale także funkcjonalność, która ułatwia codzienne życie. W nowoczesnych prowadnicach można znaleźć wiele ciekawych funkcji. Jedną z najciekawszych jest zdecydowanie funkcja samodomyku.

 

Samodomyk – niespotykany komfort funkcjonalny każdej szuflady

Samodomyk jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla każdej szuflady sprawiając, że korzystanie z niej jest o wiele szybsze i łatwiejsze. Każdy chyba choć raz w życiu męczył się z domknięciem szuflady do wnętrza korpusu, bądź domknął ją zbyt mocno słysząc nieprzyjemny trzask obicia się drewna o drewno. Może to spowodować irytację domowników, ale i zniszczenie delikatnych przedmiotów, które znajdują się wewnątrz konstrukcji. Aby temu zapobiec firma Furnica dodała do swoich prowadnic mechanizm samodomyku, który zrewolucjonizował korzystanie z szuflad. Wraz z tym mechanizmem wystarczy tylko lekko pchnąć otwartą szufladę, a po chwili sama idealnie się zamknie. Dzięki temu wystające szuflady o które potyka się podczas pośpiesznego korzystania z danego pomieszczenia mogą pozostać tylko niewygodnym wspomnieniem. Bezpieczeństwo dla swoich przedmiotów i spokój dla ducha domowników może być dosłownie na wyciągnięcie ręki!

 

Aczkolwiek nie należy zapominać o tym, że samodomyk to nie jedyny mechanizm na jaki warto zwrócić uwagę. Innym może być zdecydowanie pełny wysuw, który ułatwia korzystanie z głębokich szuflad wypełnionych po brzegi różnymi przedmiotami. Pełny wysuw ograniczy gimnastykę osoby, która stara się wyciągnąć dany przedmiot z końcowego fragmentu szuflady, która normalnie nie wyszłaby poza korpus mebli. Sprawi on, że dosłownie cała powierzchnie szuflady będzie mogła być wysunięta przez co wyciągnięcie konkretnego przedmiotu przez daną osobę to kwestia sekundy!

 

Podsumowanie

Firma Furnica nadąża z trendami zagranicznych firm projektujących prowadnice meblowe i zdecydowanie nie odstaje! Najnowsze technologiczne rozwiązania połączone z dokładnością wykonania i trwałymi materiałami sprawia, że prowadnice mogą służyć na lata!

Previous «
Next »