December 8, 2022

Prowadnica meblowa – nieodzowne akcesorium każdej szuflady

  • By inetlogic.pl
  • 17 maja 2021
  • Comments Off

Prowadnice szufladowe pozwalają nie tylko na podtrzymanie całej konstrukcji szuflady wraz z jej wnętrzem. Pozwalają one także na wygodne wyciąganie szuflady z danego mebla sprawiając, że dostęp do przedmiotów znajdujących się w jej wnętrzu jest banalnie prosty. Lata biegną, a na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania wyposażone w przeróżne funkcje pozwalające na rozbudowane korzystanie z szuflad.

Podstawowe funkcje dodatkowe

-Push to open – wystarczy lekko nacisnąć na jej frontową powierzchnie, aby szuflada magicznie otwierała się w naszym kierunku. Idealne wyjście dla kuchennych mebli, gdy często nie ma jak otworzyć szuflady, można w tym wypadku użyć praktycznie każdej części ciała. Ponadto nie dochodzi do zniszczenia powierzchni mebla – w tej metodzie uchwyty są bezużyteczne!

– Samodomyk – nie raz zamknięcie szafki z zbyt dużym impetem powodowało nieprzyjemny, głośny dźwięk irytujący wszystkich wokół. Z funkcją samodomyku taka sytuacja nigdy się nie powtórzy! Po lekkim pchnięciu szuflady nadgarstkiem, na ostatniej prostej wsunięcia szuflady do mebla specjalny mechanizm wyłapuje ją i z gracją dociąga do końca korpusu.

– Cichy domyk – idealnie współgra z samodomykiem, bardzo nowoczesne rozwiązanie

– Częściowy wysuw – wykorzystywany w przypadku szuflad z dużą ilością ciężkich przedmiotów – po wysunięciu szuflady jej tylna przestrzeń pozostaje w korpusie chroniąc przed załamaniem konstrukcji i uszkodzeniami

– Pełny wysuw – stosowany najczęściej w szufladach wąskich i głębokich, gdy problematyczne jest sięgnięcie po przedmioty znajdujące się na samym tyle podstawy. Dzięki pełnemu wysuwowi koniec z nadmiernym gimnastykowaniem się!

Sprawdź: Prowadnice meblowe Furnica

Decyzja przed zakupem

Stosując porady zawarte w tym artykule, każdy może wybrać prowadnice sprawiające, że codziennie korzystanie z lekko i płynnie przesuwającymi się szufladami będzie czystą przyjemnością. Prowadnice różnią się od siebie także długością +- od 25-70cm. Należy pamiętać, że dopasowanie udźwigu prowadnicy szufladowej do ciężaru wypełnienia samej szuflady będzie kluczowym elementem – proszę zwrócić na to uwagę! Dopiero później dobiera się dodatkowe funkcje opisane powyżej. Nie zostało nic innego jak spakować się i ruszać na łowy do najbliższych sklepów meblowych.

Previous «
Next »