July 27, 2021

Prowadnice do szuflad H17

  • By inetlogic.pl
  • 10 stycznia 2021
  • Comments Off

Zamykanie i otwieranie szuflad to kwestia, która wydaje się dość oczywista, jednak każda osoba, która kiedykolwiek naprawiała zepsutą szufladę, a także wytwórcy mebli wiedzą doskonale, że koniczne są odpowiednio dobrane, ale też poprawnie zamontowane prowadnice.

Prowadnice do szuflad H17 – do jakich mebli są używane?

Prowadnice o rozmiarze H17 są stosunkowo cienkie i delikatne, a więc powinny być używane przede wszystkim do szuflad niewielkich i bardzo lekkich. Długość takich prowadnic może być bardzo różna, aczkolwiek najczęściej spotyka się je w wersji bardzo krótkiej. Zastosowanie takich prowadnic w szufladach zbyt głębokich mogłoby spowodować, że ciężar szuflady po pełnym otwarciu będzie zbyt duży i prowadnica złamie się, albo odkształci. Jednocześnie takie prowadnice zastosowane w lekkiej szufladzie sprawią, że będzie się ona otwierać i zamykać bardzo cicho. Pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć jest to, jak wybrać odpowiednie prowadnice do wymiany, na miejsce zepsutej. Doświadczenie mówi, ze nowe prowadnice powinny mieć podobny rozmiar do starych. Wiele osób poleca również wa takiej sytuacji wymianę od razu dwóch prowadnic, co zapobiega sytuacji, w której po wymianie tylko jednej, szuflada będzie pracować niesymetrycznie.

Zobacz również: Prowadnice do szuflad 17 – Furnica

Co warto wiedzieć o prowadnicach?

Prowadnice mogą mieć różną konstrukcję. Najprostsze są popularne prowadnice rolkowe, w przypadku których ruchoma część prowadnicy porusza się po plastikowych rolkach. Prowadnice takie nie zawsze są bardzo trwałe, głównie ze względu na zastosowanie plastikowych rolek. Nieco bardziej skomplikowane są prowadnice kulkowe, w których funkcję rolek pełnią metalowe kulki łożyskowe. Prowadnice mogą być wykonane z różnych materiałów – najczęściej aluminium, albo stali. Te drugie są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Generalnie w przypadku prowadnic najczęściej nie poleca się najtańszych rozwiązań, których ruchome części mogą zużywać się dość szybko, co spowoduje, że konieczna będzie wymiana. Lepiej zainwestować nieco więcej w prowadnice wyższej jakości.

Previous «
Next »