June 7, 2020

Przechowywanie alkoholi

  • By inetlogic.pl
  • 28 lipca 2018
  • Comments Off
Przechowywanie alkoholi

Alkohol to znany od wieków trunek chętnie pity przez kobiety i mężczyzn. Dla osób młodych, nastolatków, jest to owoc zakazany, dla dorosłych-nieodłączny element spotkań i wyjść. Szczególnie mężczyźni upodobali sobie mocniejsze trunki jak wódka, rum czy whisky, kobiety natomiast częściej sięgają po kieliszek wina, martini czy koniak. Przechowywanie alkoholu w domu jest bardzo ważne, ponieważ nie może znajdować się na oczach dzieci i kusić je do otwarcia zakazanego napoju, nie może też być bardzo ukryty, tak aby był łatwo dostępny podczas wizyty gości. Czy warto zaaranżować specjalne pomieszczenie lub stojak do przechowywania napojów wyskokowych?

Piwniczka na wino

Im większy budżet, tym ciekawsze projekty, a takim z całą pewnością jest pomysł na zejście do piwniczki krętymi bądź prostymi bezpośrednio z kuchni. Drzwi w podłodze, zamykane na klucz czy na system dotykowy lub pin to świetne miejsce, które będzie niedostępne dla dzieci, natomiast wprowadzi niemałe zaskoczenie wśród gości. Taka piwniczka nie tylko będzie idealnym miejscem na prezentację kolekcji win czy innych napojów, ale odpowiednio wyposażona, może być alternatywą dla salonu i miejscem konsumpcji trunków. Wina powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu. W zależności od rodzaju wina, trzeba zadbać o temperaturę wnętrza lub zastosować inne chłodzące rozwiązania. Wino białe i różowe oraz szampan i prosecco podczas podania muszą być dobrze schłodzone, wina czerwone należy podawać wtedy, gdy mają pokojową, osiągającą 16’C temperaturę. Wina konkretnych szczepów muszą też oddychać przed podaniem, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie specjalne miejsce z wszelkimi narzędziami do otwierania wina, karafką oraz kieliszkami. Na ścianach warto umieścić półki czy wieszaki, ale takie, które również pięknie zaprezentują etykiety i butelki.

Stojaki

Mniejszy budżet czy brak piwnicy sprawia, że powyższy projekt nie jest możliwy do realizacji. Warto zastosować wieszaki i stojaki, które wyeksponują wino w kuchni czy jadalni, przez co wszelkie trunki będą zawsze w pobliżu, zarówno do wypicia jak i przyrządzania posiłków. Inną alternatywą jest komoda lub regał, które dzięki przeszkleniom ukażą ich wnętrze, ale też sprawią, że alkohol nie będzie za bardzo wyeksponowany.

Przechowywanie alkoholi
Oceń ten post
Previous «
Next »