December 8, 2022

Psychologia w tradingu

  • By inetlogic.pl
  • 18 września 2019
  • Comments Off
Psychologia w tradingu

Psychologia jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na zyski z handlu.

Kiedy ludzie rozpoczynają handel, pierwszym instynktem jest skupienie się na wykresach. W końcu, wykresy znajdują się tam, gdzie toczy się cała akcja. To tam znajdziesz wykresy Double-Bottoms, Reversals, Break Outs i Trendy, które przynoszą duże zyski. Wielu inwestorów uświadamia sobie, że przynajmniej ci, którzy odnieśli sukces, to fakt, że handel to coś więcej niż tylko zawieranie transakcji.

Być może zdałeś sobie sprawę, że znalezienie zwycięskich transakcji nie wystarczy. Jest coś stojącego na drodze do zysków i coś, co jest psychologią.

Psychologia to badanie umysłu, zachowań i wzorców zachowań; co sprawia, że robimy to, co robimy, jak pokonujemy przeszkody, które nas powstrzymują. Uwierzcie lub nie, handel jest głównie grą przewodnią. To nie rynek, który musisz pokonać, to ty sam.

Co oznacza psychologia inwestowania – Fiboteamschool.pl

Dyscyplina handlu to podstawa Twojego sukcesu

Dyscyplina handlowa jest podstawą Twojego sukcesu, ponieważ zapewnia zestaw zasad, które pomogą Ci zapobiec niepotrzebnym stratom. Mówię niepotrzebne straty, ponieważ nie można wyciąć wszystkie straty, jako inwestor, musisz być przygotowany na to, bo inaczej doprowadzi cię to do szaleństwa. Głównymi przyczynami są strach i chciwość. Strach i Chciwość to dwa najsilniejsze emocje odczuwane przez traderów i niełatwo je przezwyciężyć.

Co oznacza dyscyplina? Oznacza to wymyślenie zestawu zasad handlowych, zasad, których zawsze przestrzegasz, abyś nie podejmował decyzji w oparciu o strach lub chciwość. Zasady mogą być tak proste, jak handel raz dziennie, mogą być tak samo złożone, jak dokonywanie transakcji tylko wtedy, gdy cena aktywów odbija się od wsparcia po byczym przełamaniu i jest potwierdzona przez byczą zwrotnicę w MACD i rosnące RSI.

Możesz mi nie wierzyć, ale rynek sprawi, że oszalejesz. Wkurzy cię to, że nie robisz tego, co uważasz za stosowne. Twoje zasady mają na celu powstrzymanie Cię przed dokonywaniem transakcji opartych na szaleństwie.

Previous «
Next »