July 14, 2020

Specjalistyczne słupki dla wodociągów spełniają nie tylko funkcję oznaczeniową, ale pomiarową

  • By inetlogic.pl
  • 28 września 2019
  • Comments Off

Nie jest żadną tajemnicą to, że poprawnie wykonana, szeroko pojęta infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna wymaga poprawnego i widocznego oznaczenia. Konieczne jest bowiem poinformowanie o przebiegającej w tym miejscu sieci. Szczególne znaczenie w tej kwestii, oprócz standardowych oznaczeń, mają jednak słupki oznaczeniowo-pomiarowe dla wodociągów. Ich zadaniem jest dokładne ukazanie trasy, którą biegnie wodociąg. Co więcej, słupki tego typu pozwalają na diagnozowanie stanu sieci wodociągowej uprawnionym do tego osobom poprzez zamontowanie w ich wnętrzu tak zwanego czynnika lokalizacyjnego.

Sprawdź: słupki oznaczeniowo-pomiarowe dla wodociągów – PTS Rabka

Słupki muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych nie tylko na erozję, ale i na różne, nieraz bardzo agresywne odczynniki chemiczne. Muszą też być oczywiście wysoce wodoodporne i zaprojektowane w taki sposób, by nie wymagały praktycznie żadnej konserwacji już po czasie instalacji. Mają po prostu wytrzymać maksymalnie długi okres. Materiałem, który najczęściej wykorzystuje się do produkcji takich słupków oznaczeniowo-pomiarowych do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej jest trwały i wytrzymały polipropylen o bardzo wysokiej gęstości.

Standardowa wysokość takiego słupka to około półtorej metra, ale produkuje się warianty od około 130 centymetrów, aż do dwóch metrów. Dodatkowo, słupki powinny mieć na górze gotowe miejsce przeznaczone do instalacji tabliczki informacyjnej i ostrzegawczej.

Specjalistyczne słupki dla wodociągów spełniają nie tylko funkcję oznaczeniową, ale pomiarową
5 (100%) 1 vote
Previous «
Next »