July 14, 2020

Szkło we wnętrzach

  • By inetlogic.pl
  • 28 listopada 2018
  • Comments Off
Szkło we wnętrzach

Witryna na alkohole czy różne gadżety, ścianki działowe, obrazy naścienne czy wazony i świeczniki-wszystkie te elementy mogą być wykonane ze szkła, które jest świetnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach. Transparentna forma sprawia, że szkło dobrze komponuje się z wszystkimi kolorami i wzorami. Podstawową opcją znajdującą się w każdym domu jest wazon czy szklany półmisek, a prawdą jest, że kwiaty i owoce prezentują się w nich wyjątkowo dobrze. Dawniej szkło wielokrotnie było wykorzystywane na przykład w kuchni, ponieważ witryny górne były przeszklone i dzięki temu eksponowały wnętrze mebli. Obecnie sporo osób rezygnuje z takiej formy. Dlaczego tak się dzieje i czy warto wykorzystywać szkło w aranżacji wnętrz?

Meble kuchenne

Najprostszą zaletą związaną z brakiem witryn w meblach kuchennych jest łatwiejsze zachowanie czystości i szybkie sprzątanie. Wycięte przestrzenie na szyby sprawiały, że to właśnie w nich, w ich rogach i wypukłościach kryły się warstwy kurzu. Takie miejsca są trudne w czyszczeniu, w przeciwieństwie do gładkich i prostych frontów, które można łatwo wyczyścić suchą lub wilgotną szmatką. Dodatkowo szyby, szczególnie w kuchni, bardzo się brudzą a kurz i tłuszcz, który na nich osiada, podczas czyszczenia rozmazuje się tworząc smugi. Najłatwiejszymi meblami w utrzymaniu czystości są te, wykonane z jasnego materiału o lakierowanej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest też brak uchwytów, natomiast zastosowanie w szafkach mechanizmu, który otwiera je wtedy, gdy naciśniemy na nie dłonią. Uchwyty to wypukłe części mebli, które są dla brudu i kurzu idealnym miejscem do osiadania.

Otwarta przestrzeń charakteryzuje się podziałem miejsca na strefy, co można zrobić w różny sposób, a jednym z nich jest ścianka działowa wykonana ze szkła. Szklana szyba sama w sobie nie będzie atrakcyjna, ale mieszcząca się w metalowej ramie bądź wykonana w formie ciekawego witrażu lub lustra weneckiego będzie designerskim rozwiązaniem. W przypadku tradycyjnej architektury, w dużym salonie można wydzielić sypialnię. Jej ściany będą szklane, a od jej wewnętrznej strony zostaną umieszczone zasłony, którymi w razie potrzeby można zasłonić wnętrze sypialni.

Szkło we wnętrzach
5 (100%) 1 vote
Previous «
Next »