December 8, 2022

W jaką kryptowalutę warto zainwestować?

  • By inetlogic.pl
  • 23 lipca 2019
  • Comments Off
W jaką kryptowalutę warto zainwestować?

Obecnie każdy inwestor na rynku kryptowalut zna nazwy bitcoin i ethereum. Warto jednak dokładniej przyjrzeć się dwóm najpopularniejszym wirtualnym walutom. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że występuje pomiędzy nimi bardzo dużo różnic.

Która z wymienionych kryptowalut jest jednak lepszym środkiem płatniczym? Czy ethereum będzie droższe w przyszłości od bitcoina?

Bitcoin (BTC) jest to kryptowaluta, która istnieje od stycznia 2009 roku. Nie wszyscy mają świadomość, że została ona stworzona przez osobę, która ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Należy także zdawać sobie sprawę, że bitcoin zdecydowanie dominuje na rynku pieniądza wirtualnego, posiada bowiem ponad połowę rynku wycenianego na prawie 90 miliardów dolarów.

Z kolei ethereum powstało dopiero pod koniec lipca 2015 roku. Jej pomysłodawcą był programista Vitalik Buterin. Obecnie wartość rynkowa tej kryptowaluty w obrocie wynosi 18,6 miliarda dolarów, gwarantuje to jej tym samym drugą pozycję. Ponadto ethereum tak samo jak bitcoin bazuje na technologii blockchain.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że różnice pomiędzy tymi kryptowalutami to nie tylko wiek, a także założyciel. Ethereum to coś zdecydowanie większego niż pieniądz.

Jest to bowiem platforma, która bazuje na technologii blockchain, może zostać jednak wykorzystana na różne sposoby. Do głównych funkcji tej kryptowaluty należy zaliczyć zapisywanie (zapamiętywanie) kontraktów w taki sposób, że nie ma możliwości na ich sfałszowanie. Bitcoin jest z kolei typową kryptowalutą, która może służyć jako aktywo inwestycyjne, albo do płatności.

Nie wszyscy mają świadomość, że ethereum daj możliwość na kreowanie tzw. tokenów. Kryptowaluta umożliwia bowiem na tworzenie autorskich “tokenów”, mogą one także być środkiem wymiany. Ponadto bardzo łatwo można je przenosić z jednego miejsca wirtualnego do drugiego.

Czym jest analiza kryptowalut?

Kolejnym atutem ethereum są bardzo szybkie płatności. Należy zdawać sobie sprawę, że płatności za pomocą tej kryptowaluty wynoszą zaledwie 0,12 sekund, czyli są zdecydowanie szybsze w porównaniu do bitcoina (około 10 minut).

Previous «
Next »