February 28, 2020

“W zdrowym ciele zdrowy duch”

  • By inetlogic.pl
  • 3 stycznia 2018
  • Comments Off
W zdrowym ciele zdrowy duch

To hasło to nic innego jak postulat, który utwierdza w przekonaniu, że jeżeli ciało jest zdrowe, to również zdrowa jest nasza psychika. Fakt, że zdrowie psychiczne jest nierozerwalne ze zdrowiem fizycznym sprawia, że powinniśmy robić wszystko by o nie dbać. Prozaiczne zwalczanie przeziębienia, jedzenie odpowiednich produktów czy wprowadzenie do życia aktywności fizycznej, to proste elementy, które mogą uchronić przed stanami lękowymi, depresją, stresem i niezadowoleniem.

Depresja

To jedna z najczęściej występujących w społeczeństwie chorób psychicznych, na które cierpi wiele osób nawet o tym nie wiedząc. Niekontrolowana złość, rozdrażnienie, przewlekły smutek to tylko nieliczne efekty depresji, która może zrodzić się z wielu porażek na tle rodzinnym i zawodowym, chandrą jesienno-zimową, rozpadem długoletniego związku, zdradą, czy narodzinami dziecka-zmianą, która, choć spodziewana, przyszła nagle i diametralnie odmieniła życie młodych rodziców. Co ważne, tym o czym powinniśmy pamiętać by nie popadać w taki stan, to pozytywne myślenie i konsekwencja w działaniu. Wiele rzeczy można przewidzieć i trzeba wiązać się z ich skutkami, które mogą być nie po naszej myśli. Odpowiednie nastawienie do życia może mieć w tym przypadku duży wpływ na ochronę organizmu przed takim stanem. Ponadto, zdrowe odżywianie, witaminy i minerały jak również codzienna dawka sportu to elementy, które od wewnątrz mogą zdziałać wiele w celu utrzymania dobrego stanu psychicznego człowieka.

Cele i ich realizacja

Każdemu człowiekowi może coś nie wyjść, jednakże nie ma sytuacji bez wyjścia. Warto w życiu stawiać sobie cele i je realizować, natomiast za ich realizację warto się też nagradzać. Małe rzeczy, jeżeli oczywiście potrafimy je docenić, mogą zdziałać bardzo wiele dobrego dla kondycji zdrowia psychicznego.  W jaki sposób można sobie pomóc? Otóż warto wprowadzić do codziennego grafiku aktywność fizyczną jak spacer, siłownia czy basen, bo jak mówi wiele naukowych pozycji, już 30 minut dziennie może mieć zbawienny wpływ na psychikę człowieka.

“W zdrowym ciele zdrowy duch”
Oceń ten post
Previous «
Next »