June 25, 2021

Zaślepki meblowe

  • By inetlogic.pl
  • 18 lutego 2021
  • Comments Off

Ukrycie niedociągnięć w projekcie mebli nie zawsze jest łatwym zadaniem. Czasem może być to na przykład nieodpowiednio dobrany przez projektanta uchwyt, który można wymienić na estetyczną gałkę, albo niepasujące nóżki, które również można wymienić. Jednak problemem który pojawia się praktycznie zawsze, jest duża widoczność śrub, które posłużyły do montażu. Na szczęście istnieją zaślepki meblowe.

Zaślepki meblowe – prosty pomysł na maskowanie

Zaślepka meblowa to mały, okrągły kawałek plastiku, który wtyka się w miejsce, w którym wywiercony jest otwór śruby. Zaślepki, których kolory dobrane są odpowiednio do koloru mebla pozwalają na skuteczne maskowanie w taki sposób, że miejsca te stają się praktycznie niewidoczne. Dostępne są one w najpopularniejszych kolorach, w których produkuje się meble. Istnieją zaślepki różnego rodzaju i różnych wymiarów – zarówno na większe, jak i na mniejsze śruby. Kiedy nie można zastosować standardowej zaślepki z pomocą przychodzą zaślepki samoprzylepne, które zastosować można praktycznie wszędzie.

Zaślepki do mebli

Czy zaślepki zawsze działają?

Warto jednak zadać sobie pytanie, czy zaślepki zawsze działają. W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do masowo produkowanych mebli, wykonywane z płyt, których powierzchnia czasami udaje naturalne drewno, a czasem pozostaje jednolita. W przypadku takich mebli standardowe zaślepki dość dobrze spełniają swoją rolę. Co jednak w przypadku tradycyjnych mebli drewnianych, w przypadku których paleta możliwych barw i odcieni jest znacznie większa, a zwykły kawałek plastiku wetknięty w miejsce, gdzie znajduje się śruba, sam jest dość mocno widoczny. Dawniej używano do maskowania odpowiednich kołków, które następnie ścinano. Ten sposób jest skuteczny, ale sprawia, że raz złożonych mebli raczej już się nie składa, dlatego dzisiaj nieczęsto się go używa. Warto w takim wypadku zainwestować w zaślepki ze znacznie wyższej półki. Najczęściej są one sporo droższe niż zwykłe, ale produkuje się je w dużym wyborze kolorów, a nawet faktur, dzięki czemu można faktycznie zamaskować miejsca połączeń części mebla.

Previous «
Next »