December 8, 2022

Zdrowy rozwój każdego malucha

  • By inetlogic.pl
  • 3 lipca 2021
  • Comments Off

Aby dzieci prawidłowo rozwijały się i edukowały powinno dostarczać się dla nich jak najwięcej różnego rodzaju bodźców z środowiska zewnętrznego. Dzieci w różnym wieku często niechętnie sięgają po książeczki edukacyjne, czy też uczą się nowych rzeczy. Z tego też względu zakup zabawek edukacyjnych jest bardzo ważny i doceniany. Przez nie będą mogły nauczyć się koncentracji, koordynacji, logicznego myślenia czy adaptacji do zmieniających się warunków środowiska. Dziecko bawiąc się taką zabawką, może być zupełnie nieświadome tego, że dobrze się rozwija. Obecnie na rynku występuje bardzo dużo różnego rodzaju zabawek edukacyjnych. Jedne z najciekawszych zostaną przedstawione w dalszej części artykułu.

 

 

Puzzle kreatywne – nowy poziom spostrzegawczości

Już zwykłe puzzle dają dużo dla dzieci. Budują spostrzegawczość i koncentracje. Zbudowanie coraz to nowych, większych kawałków z tych malutkich sprawia poczucie satysfakcji z wykonanego zadania i uczy dobrze dążyć do wyznaczonych sobie celów. Jednak specjalnie skonstruowane puzzle kreatywne jeszcze lepiej będą uczyć dziecko tych cech. Jest to spowodowane tym, że oprócz układania samych obrazów wyposażone są w dodatkowe cechy wpływające z ukrycia na podświadomość dziecka. Do takich puzzli mogą należeć puzzle łączące w sobie kilka ilustracji. Przykładem mogą być puzzle warstwowe prezentujące ciało człowieka. Kilka warstw połączonych na siebie może prezentować różne układy wewnętrzne organizmu sprawiając, że dziecko lepiej zapozna się z tym jak ciało jest zbudowane. Kto wie, może takie puzzle mogą zainspirować dziecko nawet do zostania w przyszłości lekarzem? Innym przykładem mogą być robo-puzzle. Z jednych elementów można stworzyć wiele różnych robotów, które za każdym razem mogą być inne! Coś takiego bardzo poszerza to wyobraźnię dziecka.

 

Wnioski

Dobrze jest wybrać puzzle kreatywne zsynchronizowane z zainteresowaniami dziecka, przez co opiekun będzie miał pewność, że dziecko przez długi czas będzie bawić się swoją zabawką dobrze rozwijając swoją wiedze na dany temat, który go interesuje.

Previous «
Next »