December 8, 2022

Zwrot pojazdów ciężarowych po zakończeniu wynajmu

  • By inetlogic.pl
  • 10 września 2021
  • Comments Off

Wynajem czy krótko czy długoterminowy wiąże się prędzej czy później z zakończeniem zlecenia i przygotowaniem procedury zwrotu wynajmowanego pojazdu, który z pewnością przyczynił się pozytywnie do wzrostu i rozwoju firmy, a także zapewnienia jej odpowiedniego poziomu rentowności i funkcjonalności. W firmie DBK Rental dba się na każdym kroku o to, aby cały zabieg zwrotu pojazdu przebiegał szybko, sprawnie i przyjemnie. Dlatego też zostały stworzone pewnie zasady i program postępowań aby wszystko było jasne i przejrzyste.

 

Zwrot i uszkodzenia pojazdu – podejmowane kroki

Jasnym jest fakt, że w trakcie jeżdżenia samochód zużywa się dbając o to, aby wszystkie materiały, które przewozi dotarły w nieskazitelnym stanie z punktu A do punktu B. Jego zużycie jest wkalkulowane w raty, dlatego klient nie musi się tym martwić. Po zakończeniu wynajmu samochód jest bardzo dokładnie sprawdzany w dosłownie każdym calu, aby mógł być przygotowany dla kolejnego wynajmującego w idealnym stanie.

Jasnym jest, że na drodze sytuacja bywa bardzo dynamiczna i często nieprzewidywalna. Dlatego też zdarzają się stłuczki bądź uszkodzenia mienia firmy co zdecydowanie obniża wartość przedmiotu. Dlatego w procedurze zwrotu dokonywane są dokładne oględziny przeprowadzane przez profesjonalistów firmy, którzy wyłapują, i ewentualnie naprawiają każdy szczegół. Jednak należy pamiętać, że ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich usterek – na przykład tych wyrządzonych umyślnie przed klienta, bądź spowodowanych w nieprzemyślany sposób na przykład zabrudzenia tapicerki poprzez wylanie napoju.

W zależności od rodzaju uszkodzenia w trakcie trwania umowy gdy jest to mała usterka jak minimalne wgniecenie bądź zarysowanie – klient może dalej jeździć samochodem i dotrzymać go w takim stanie do końca trwania umowy. Jeśli jednak ta usterka jest poważna i mogłaby spowodować jeszcze poważniejsze uszkodzenie samochodu należy bezzwłocznie oddać je do naprawy – najlepiej do którejś stacji z grupy DBK w których mechanicy bardzo dobrze znają te samochody. Dzięki temu proces naprawy będzie sprawny i szybki.

Sprawdź: Wynajem krótkoterminowy dla firm transportowych

Podsumowanie

Wynajem i zwrot pojazdu wraz z firmą TRUCKCARE jest bardzo prosty i przejrzysty dzięki czemu korzysta z niego bardzo dużo przedsiębiorców chwalących sobie cały proces trwania umowy. Jest w niej wyszczególniony każdy punkt, który jest istotny dla klienta, a postepowanie w wielu sytuacjach jest wyjaśnione bardzo dokładnie – więc nie ma czego się obawiać podczas wynajmu swojego samochodu ciężarowego.

Previous «
Next »